Alla inlägg den 6 januari 2012
Blev att kliva ur sängen tidigt igår... riktigt tidigt!
Klockan ringde 3.30, och just då kändes det som jag skulle kunnat bet. för att få sova lite till, men det var ju till "My Dog" jag skulle så jag klev upp direkt..
Skulle åka till My dog med Lotta som bor i Tidaholm så jag åkte över dit och åkte därifrån med henne till Göteborg där My Dog var.
Lottas berner Hugo (Tamikás Barrabas) skulle ställas ut.
Blev några kort tagna, (mest suddiga) men inte bara på dom som placerade sig.
Är det något som ni ser inte stämmer så säg gärna till.
I valpklassen var det bara tikar för hanvalpen kom inte.
Valpklass:
1. Bernerbruukets Koola Anna
2. ??
3. Eklövens Pearl
4. Latrudas Foenix From The Ashes
Lackarebäckens Olivia
Roabamsen´s Ice And Snow Iza
Juniorklass (hanar) :
1. Bauernhofs Örjan av Hålagård
2. Berningtons Widunder
Berningtons Widunder
Unghundsklass (hanar) :
1. Lady Xiera´s Izzy Miaki , deltog men jag missade helt hur det gick
Lady Xiera´s Izzy Miaki
Öppenklass (hanar) :
1. Macis Nashville
2. Tamikás Barrabas
3. Mc Dreamy Av Lee Armand
4. Nellyvill´s Go For it
Nellyvill´s Go For it
Tamikás Barrabas
Championklass (hanar) :
(lite osäker men tror detta är rätt)
1. NO UCH SE UCH Bernerdalens Uno Amigo Bueno
2. INT UCH NO UCH NORD UCH SE UCH Augustus
3. DK UCH Sennettás Columbo
4. PL CH Keepintouch Delta Torre dÓvarda
Bhkl:
1. Bernerdalens Uno Amigo Bueno
2. Macis Nashville (CERT, Championat)
3. Mc Dreamy Av Lee Armand
4. Augustus
Macis Nashville
Mc Dreamy Av Lee Armand
SE UCH US CH Sapphires Practical Magic
Junioklass tikar missade jag oxå hur det gick, men deltog gjorde
Eklövens On Tour
Eklövens On Tour
Har nu fått veta att Eklövens On Tuor fick exellent och 1:a i juniorkl.
Unghundsklass (tikar) :
1. SE VCH Bernerlyans Carmenzita
2. Kronblommans Kassandra
3. Berntiers Super Trouper
4. NJV-11 Tjofselinas Alisa
Bernerlyans Carmenzita
Tjofselinas Alisa
Jag hade missat att få med bruksklassen så den kommer här:
Bruks/jaktklass (tikar)
1. AP LP1 SE UCH Runezzaz Amazing Wind
2. AP RLD N SE VCH Runezzaz Akira Queen
Öppenklass (tikar) :
1. Kronblommans Kunigunda
2. Sennenhund Rossil Zhanel
3. Roabamsen´s Fröken Fryd
4. Sahlas Codonopsis
Kronblommans Kunigunda
Roabamsen´s Fröken Fryd
Championklass (tikar)
1. Dale Gudbrand´s Dee-Dee Zaam
2. Multi Ch Dale Gudbrand´s Ghianti Baam
3. Hvailbernerns Aida Deeodin
Dale Gudbrand´s Dee-Dee Zaam (BIM)
Dale Gudbrand´s Ghianti Baam
Hvaibernerns Aida Deeodin
Btkl:
1. Dale Gudbran´s Dee-Dee Zaam (CERT) (Championat ??)
2. Kronblommans Kunigunda
3. Sennenhund Rossil Zhanel
4. Berntiers Super Trouper
BIR & BIM
Om något nu inte stämmer eller om någon inte vill vara med så meddela mej
Ha det gott!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
|||||||||
2 | 3 |
4 | 5 |
6 | 7 |
8 |
|||
9 | 10 |
11 | 12 |
13 |
14 | 15 | |||
16 |
17 | 18 | 19 |
20 | 21 |
22 | |||
23 |
24 | 25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
|||
30 | 31 |
||||||||
|